Предимства на методите на лечение с интраоралния фиксиран апарат M-Pendulum
За да се достигне до решение за избор на екстракционно или безекстракционно оротодонтско лечение е необходимо да се съобразим с недостига на място в зъбната дъга и продължителността на лечението. За това си поставихме за цел да съпоставим тези параметри.
Материал и методи: Изследвахме промяната върху гипсови модели преди и след дистализиране на горни молари с апарата M-Pendulum на 90 пациента, с клас II малоклузии. Полученото лечебно време и големина на постигнато място в зъбната дъга съпоставихме с известните и вече публикувани изследвания при лечения на пациенти с този проблем с екстракции на горни премолари.
Резултати: Постигнатото средно лечебно време при работа с M-Pendulum е 5,9 месеца; дистализирането при горни първи молари е средно 4,62мм., при вторите молари – 3,90мм. и общо средно място за целия сегмент – 5,16мм.
Заключение: Полученото място при дистализиране с апарата M-Pendulum е близко до реалното място в зъбната дъга използвано за лечение след екстракция на премолари. Лечебното време е сравнително по-кратко. За това след необходимата диагностика и приложени стриктно критериите за избор на лечебен план ние препоръчваме апарата M-Pendulum, при пациенти от клас II.
Изтеглете пълната версия на публикацията:
Предимства на методите на лечение с интраоралния фиксиран апарат M-Pendulum